Iznācis Kārļa Lāča albums ZIEDONIS.LĀCIS.SIEVIETES

Iznācis komponista Kārļa Lāča albums ZIEDONIS.LĀCIS.SIEVIETES. ar 13 Imanta Ziedoņa dzejoļiem 10 spožu skatuves mākslinieču izpildījumā. Aijas Andrejevas interpretācijā izskan otrais albuma singls – Ar tevi es lasīju kastaņus.

ZIEDONIS.LĀCIS.SIEVIETES.

Pirmās dziesmas albumam tapušas jau pērn pavasarī. Acumirkļa iedvesmā viens pēc otra sarindojās 13 dzejoļi no Imanta Ziedoņa krājumiem Motocikls, Kā svece deg, Taureņu uzbrukums, Caurvējš, Viegli, Man labvēlīgā tumsā. Atlika vien uzrunāt 10 izpildītājas, kuras, izdzirdot pirmās viņām nosūtītās dziesmu versijas, nedomājot piekrita.

 

Albuma projekta īstenošanas gaitā Kārļa Lāča mūzikas un Imanta Ziedoņa dzejas aicinājumam atsaukušās solistes: Rēzija Kalniņa, Ieva Segliņa, Ilze Ķuzule – Skrastiņa, Dārta Daneviča, Aija Vītoliņa, Aija Andrejeva, Jolanta Strikaite, Inese Kučinska, Agnese Jēkabsone un Dita Lūriņa kā arī mūziķi: Gints Pabērzs, Kaspars Zemītis, Ainis Zavackis, Jānis Stafeckis un Artūrs Noviks. Par albuma vizuālo noformējumu gādāja fotogrāfs Jānis Deinats un dizainere Ingrīda Zābere, ar zināšanām un iespaidiem par dzejnieka daiļradi dalījās rakstniece Nora Ikstena un literatūrzinātniece Andra Konste.

 

Albums iznāk Imanta Ziedoņa jubilejas gadā un no projektā iesaistīto personu puses tas nav tikai veltījums, bet drīzāk pateicība par iedvesmu, ko ikviens atradis dzejnieka daiļradē un caur kuru spējis realizēt savu radošumu, varbūt sen lolotu ieceri vai sapni.

 

Par projekta ZIEDONIS.LĀCIS.SIEVIETES. skatuvisko interpretāciju gādās Dailes teātris un tā radošā komanda. Albums Dailes teātrī nopērkams par īpašu cenu.

 

 

AIJA ANDREJEVA Ar tevi es lasīju kastaņus

 

Albuma otro singlu Ar tevi es lasīju kastaņus iedziedājusi Aija Andrejeva. Zīmīgi, ka tieši Aijai tika veltīta arī pirmā albuma dziesma – Ko runājat par mīlestību.

“Abās manās dziesmās gan mūzikā, gan tekstā mijas tik daudz detaļas – tur it kā ir tāds trauslums un smalkums, bet visam apakšā liels, ganrīz neaptverams spēks. Kā dziļa, mierīga elpa uz kuras pamata nav bail ļauties ne kliedzienam, ne smiekliem, ne tām taureņu sajūtām, jo visam apakšā ir tā drošības sajūta,” atzīst Aija. Sev raksturīgā pārdrošumā dziesmas fotosesijai viņa izvēlas tieši sniegotu dārzu, nevis paredzētās iekštelpas un kamēr fotogrāfe Karlīna Vītoliņa izvēlas veiksmīgāko kompozīciju, Aija nekustīgi stāv un mierīgi smaida.